Sipariş Yönetimi

Sipariş Yönetimi üzerinden oluşan siparişlerinizi kontrol ederek, ilgili siparişi hazırlanması için eylemlerden paketlemeye gönder yapabilirsiniz. İlgili siparişin özel durumları için taranmış doküman resim evrak eklemesi sağlayabilirsiniz.

Hazırlanıyor sekmesindeki siparişi iptal edebilir, sipariş girişine geri yollayabilir, Stok modülü üzerinden üretim emri oluşturabilirsiniz. Siparişi İptal et tuşu ile iptal sağlayabilir,Sağlanan tüm iptalleri kontrol edebilirsiniz. Depo tarafından hazırlanan sipariş tamamlandığında paket hazır tuşu ile Paketlendi sekmesine gönderebilirsiniz.

Sipariş paketlendiğinde kargo gönderimi öncesi irsaliye yada fatura oluşturabilirsiniz. Oluşan irsaliye ve fatura sonrasında sipariş Kargolanacak sekmesine otomatik geçecektir.

Kargo Yetkilisinden alınmış olan takip numarasını sipariş içerisine yazarak kaydedebilir. Üst ekrandan araba tuşu ile kargoya verildiğini onaylayıp Kargolandı sekmesine siparişinizi gönderebilirsiniz.

İlgili siparişiniz Kargoya ulaşıncaya denk kontrollerinizi Kargolandı sekmesinden sağlayabilirsiniz. Alıcıya ulaşmadan iade talebi alabilirsiniz. Alıcıya ulaştığından ise Alıcıya ulaştı tuşu ile onaylayarak Alıcıya ulaştı sekmesine gönderebilirsiniz. Siparişin irsaliye yada faturasına da hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Alıcıya ulaşan siparişinizi ödemesinin alındığını onaylayabilirsiniz ve iade talebi oluşturabilirsiniz.

İade talebi oluşan siparişiniz; İade edilen ürün size ulaşana denk İade talebi ekranında kalacaktır. Ürün elinize ulaştığında ise İade edilen ürün geldi tuşu ile incelenmesi için İade onayı sekmesine gönderebilirsiniz.

İade gelen ürün incelemelerinden sonra ilgili siparişin iadesini onaylayabilir yada reddebilirsiniz. İade onaylandığında sipariş İade Onaylandı sekmesine onaylanmadığında ise İade Onaylanmadı sekmesine otomatik geçecektir. Onaylanmayan iadeler Kargoya verildiğinde ise İade kargoya verildi tuşu ile İade kargolandı sekmesine taşınmaktadır.

İlgili siparişin iade faturası işlendiğinde İade muhasebeleşti sekmesine alınmalıdır.

Hepsi sekmesinde ise tüm siparişlerinizin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Satış Fiyat Anlaşmaları Ekranından + ekleme tuşu ile Alıcılarınız için belirlemiş olduğunuz tarih aralığında ilgili stok ya da stoklarınıza fiyat anlaşması ekleyebilir, bu anlaşmaları siparişlerde alıcı seçtikten sonra kullanabilirsiniz.

Last updated