Ödeme Emirleri

ÖDEME EMİRLERİ

  • Tüm ödeme planınızı Elektra ERP üzerinde tek bir ekrandan takip edebilirsiniz. Banka kredi ödemelerini, şirket kredi kartı ödemeleriniz gibi filtreler ile ödeme detaylarınızı öğrenebilirsiniz.

  • Ödeme emirleri ekranına girerek burada örneğin bu hafta sonuna kadar olan ödemelerinizi sadece bir tarih aralığı vererek görebilirsiniz ve ödemelerinizi gerçekleştirdiğinizde de bu işlemleri toplu olarak işaretleyip tek bir hamle ile muhasebe kayıtlarınıza yansımasını sağlayabilirsiniz.

Ödeme planınızı oluşturmanız için ise size birkaç yöntem birden sunuyoruz.

  • Gelen faturalarınızı işler işlemez hemen “Ödeme Yap” ile ödeme tarihi ve yöntemini girerek ödeme planınıza anında alabilirsiniz.

  • Yaşlandırma modülümüzü kullanarak belirlediğinizi tarihe göre vadesi geçen tüm satıcılarınız için tek bir tuşla ödeme planlamasını yapabilirsiniz.

  • Banka kredisi gibi periyodik ödemelerinizi ilgili modülünden girip muhasebe fişlerini oluştur diyerek tek bir tuşla tüm taksitlerinizin ödeme planınıza otomatik olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.

  • Manuel olarak “Planlandı” durumunda olan ileri tarihli bir fiş ekleyerek istediğiniz bir hesaba, kasa ve bankalarınızın birinden ödeme planınızı rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu yöntemle personel avans ödemenizden, SSK / Vergi ödemeleriniz gibi tüm ödeme kalemlerinize emirler oluşturabilirsiniz.

Varsayılan muhasebe Ayarlarında Ödeme emirleri yönetici onayı parametresi aktif ise oluşan Ödeme emirleri fişleri onay bekleyenlere otomatik olarak gelmektedir. Yönetici onayına istinaden Onaylanan ve Red sekmesine geçecektir.

Parametre Kapalı ise oluşan Ödeme emirleri Onaylanan sekmesine otomatik olarak gelecektir.

Last updated