Çek ve Senet

ÇEK VE SENET

  • Müşterilerinizden aldığınız ve firmanıza ait çek ve senetlerinizi sisteme girerek tüm çek/senetlerinizi takip edebilir ve durumlarına göre kolayca çek/senet listelerinizi alabilirsiniz.

Hem dövizli ve hem de TL olan çek ve senetlerinizi sisteme kaydedebilirsiniz.

  • Portföyde, Bankada, Caride, Ödenmiş, Tahsil Edilmiş ve İptal/Pasif durumlarını ayrı ayrı takip edebilirsiniz.

  • Çekin durumuna göre tüm çek hareketlerinizi direk çek/senet listeniz üzerinden bir veya birden fazla çeki aynı anda seçerek eylemler menüsünden yapabilirsiniz ve anında muhasebe kaydını oluşturabilirsiniz ve çek bordronuzun çıktısını da alabilirsiniz.

  • Müşterilerinizden aldığınız Çek / Senetlerinizi bankaya tahsile verebilir, bankada tahsilini veya karşılıksız çıkması durumunu, bu sebeple portföye geri alınışını ve adli takibe verilmesine kadar olan tüm çek işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilir ve tüm muhasebe kayıtlarınızı bu işlemler ile birlikte sisteme otomatik olarak kaydetmiş olursunuz.

  • Kendi çeklerinizin veya müşteri çeklerinizin firmalara ciro çıkışını, firmaların tahsil ettiklerindeki işlemi, karşılıksız çıkması durumunda ve akabinde adli takibe verilmesine kadar tüm işlemleri çek listeniz üzerindeki işlemlerden yapabilirsiniz.

Last updated