Elektra ERP
Search…
⌃K

Hesap Planı

Hesaplarınızın TL ve dövizli olarak borç, alacak ve bakiyelerini direk hesap planı listesinde görebilirsiniz ve satır sonlarındaki kısa yol simgelerinden hesabın muavinine tek tuşla ulaşabilir, hatta yeni bir fiş girişine hemen başlayabilirsiniz.
  • Muhasebe İşlemleri listesine girince sadece bir satıra çift tıklayarak muhasebe fişini hemen açabilirsiniz. Ayrıca işlem bir faturaya ait ise direk faturaya da ulaşabilirsiniz.
  • Hesap kartı açarken seçilen “Tip” e göre sistem sıradaki hesap kodunu kendisi son kullanılan numaraya göre otomatik oluşturur. Hesaba bağlı bir adres kartı açabilirsiniz, cariler için ödeme vadesi tanımlayabilir, gelir ve gider hesaplarınız için masraf merkezi kullanımını zorunlu hale getirerek masraf merkezlerinizin kar/zarar durumunu hesap analizi ekranımızda rahatlıkla görebilirisiniz.
  • Özellikle Alıcı ve satıcı hesaplarınız için firma yetkililerini tanımlayabilirsiniz. Burada kimlere mutabakat maillerinin, kimlere ise satın alma teklif ve sipariş maillerinin gideceğini belirleyebilirsiniz.
  • Hesabın borç – alacak ve bakiyesini aylık toplamlar şeklinde görebilirsiniz.
Özellikle gelir ve gider hesaplarınız için “Bütçe” sayfamızı kullanarak işletmenizin arzu ettiğiniz kar hedefine ulaşması için önceden planladığınız tüm bütçe rakamlarınızı hesaplarınızın altında aylık olarak girebilirsiniz. Bütçe modülümüz sayesinde de gerçekleşen verilerinizi sistemimiz tek bir tuşla bütçe rakamlarının yanına getirerek hesap bazında bütçeden sapma rakamlarınızı tutar ve yüzde olarak rapor olarak alabilirsiniz.
  • Eğer fiş girişi yaparken gider hesaplarınız için bir tutarı belirli yüzde oranları ile istediğiniz masraf merkezlerine otomatik olarak dağıtmak istiyorsanız o zaman “Masraf Merkezi Dağılımı” bölümünde bu tanımı yaparak işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.