Stok Sayımları

STOK SAYIMLARI

  • İşletmenizin maliyetlerini kesin olarak çıkartmak, varsa kaçaklarınızı tespit etmek ve bunlara önlem almak için dönemsel olarak Stok Sayım ekranımızdan sayımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  • Haftalık veya 15 günlük gibi ara sayımlar yaparak işletmenizi kontrol altında tutmak için yine sayım sistemimizi kullanabilirsiniz.

  • Belirli bir tarih için sayım oluşturup sayım sonuçlarınızı sisteme girdiğinizde size detaylı birçok envanter, maliyet ve farklarınızı gösteren raporlar üretiyoruz.

  • Sayım girişi manuel olarak bu ekrandan yapılabileceği gibi, sayım ekranındaki “Excelden Oku” bölümünden çok daha pratik bir şekilde yapılabilir. Depo bazlı listeleri excel e atıp, sonra bunları depo sorumlarına gönderip, direk sonuçları excel’e girmelerini isteyebilirsiniz. Size geri gönderdiklerinde de excel verisini direk içeri aynı ekrandan aktarabilirsiniz. Bunun dışından “ElektraERP Mobile” uygulaması ile sayımlarınızı barkod okuyuculu el terminallerini kullanarak direk depo alanlarında yapabilirsiniz ve girdiğiniz sayımlar direk ana sayım ekranınıza yansımaktadır.

  • Sayım sonuçları onaylandığında bu sayım dönemi kapatabilirsiniz. Kapanmış bir döneme ait tüm kayıtlar sistem tarafından kilitlenir ve kimse bir daha ekleme, silme veya değişiklik yapamaz.

  • Sayım sonuçlarınıza göre depolarınızın fiili maliyetlerini, muhasebe entegrasyonu ile kolay bir şekilde muhasebenize aktarabilirsiniz. Burada hangi maliyet hesaplarının kullanılacağı stok grup tanımlarından gelmektedir, fakat muhasebenizde daha detaylı bir maliyet takibi istiyorsanız bu durumda da depo ve stok grubu bazında muhasebe bağlantılarını desteklemekteyiz.

Last updated